• Адреса: Київ вул. Велика Окружна, 8 (гост. Тиса)
глобус

Київ

вул. Велика Окружна, 8

годинник

Неділя вихідний

9:00 до 21:00

Покоління ГБО: види, особливості та переваги

На вітчизняному ринку зустрічається різне за принципом своєї роботи газобалонне обладнання. Для зручнішої його класифікації фахівці користуються таким терміном, як покоління. У зв'язку з цим відразу варто зазначити, що газобалонне обладнання (ГБО) буває першого, другого, третього, четвертого, п'ятого і шостого поколінь. 1-е покоління ГБО, або, як ще прийнято говорити ГБО-1, ми розглядати не будемо, тому що такий тип обладнання в нашій країні вже не зустрінеш. Розпочати докладний розгляд теми слід безпосередньо з другого покоління.

Особливості ГБО 2 покоління

У механічну систему ГБО 2-го покоління додали електронні дозувальні пристрої, функціональність якого заснована на зворотному зв'язку датчиком, що показує наявність кисню - лямбда-зонд. Подібні установки призначені для інжекторних двигунів з каталізатором. У ГБО другого покоління замість ручного дозатора вже використовується електронний дозатор, що регулює подачу газової суміші за допомогою електричного крокового мотора. Налаштування ГБО здійснюється комп'ютером.
Управління дозатором здійснюється за допомогою електронного блоку, що спирається на сигнали датчика кисню. Це дозволяє підтримувати оптимальну концентрацію газової суміші. Електронний блок одночасно приймає сигнали з датчиків, що визначають обороти двигуна ТС, і в якому положенні знаходиться дросельна заслінка. Це потрібне для оптимізації газової суміші на перехідних робочих режимах силової установки.
Основні переваги ГБО-2:

 • максимальна міцність, стабільність та надійність у процесі використання. Як уже було сказано вище, моделі другого покоління дуже легко налаштовуються без додаткової допомоги.
 • Простота ремонту. Ремонтувати моделі газового обладнання 2 покоління дуже легко, швидко. Цей процес не вимагає багато часу та знання додаткової інформації.
 • простота експлуатації. У системах газового обладнання 2 покоління дуже мало електроніки, що полегшує процес роботи з цим видом машинного обладнання.
 • Простота діагностики. Через крайню простоту системи подачі газу на авто з ГБО 2 покоління такі установки легко діагностувати, проводити профілактичні огляди та ремонтувати за потреби.

Головною перевагою газового обладнання ЄВРО 2, на думку багатьох автолюбителів, є вартість та доступність такого обладнання на будь-який вид автомобілів.

Особливості ГБО 3 покоління

В отличие от 2-го поколения, рампа форсунок здесь расположена максимально близко к впускному клапану цилиндра вместе с механическим шаговым дозатором, что позволяет избежать лишнего впрыска. Переключение между подачей газа и бензина автоматическое, но и газовые форсунки у 3-го поколения механические. Они открываются только тогда, когда в магистрали возникает повышенное давление, тогда как в 4-м поколении исходящее давление редуктора, синхронизированный впрыск электронных форсунок с катушкой в комплекте настраиваются на ЭБУ при помощи ноутбука.
Основні переваги ГБО-3:

 • - Простота і надійність системи.
 • - Економія на заправці авто.
 • - ціна ГБО третього покоління залишається доступною вже багато років.
 • - газ екологічніший за бензин.
 • – подходит ГБО 3 поколения на инжектор (с пластиковым коллектором) и на карбюратор.
 • – несложный ремонт в случае выявления неполадок
 • – ГБО 3 поколения цена установки увеличиваться не будет в связи с отсутствием роста спроса.

Особенности работы ГБО 4 поколения

Після ознайомлення з конструкцією установки саме час одержати уявлення про те, як працює ГБО 4 покоління. Перебуваючи в рідкому стані пропан-бутанова суміш з балона спеціальними магістралями надходить в редуктор, де відбувається її перетворення в газоподібну форму. Потім пальне проходить через газовий фільтр з метою запобігання попаданню різних включень у двигун. Пройшовши ґрунтовне очищення, суміш надходить на паливну рампу, де за допомогою форсунок відбувається її точне дозування. Заключним етапом є попадання горючої суміші в колектор двигуна і далі через впускні клапани безпосередньо в камери згоряння.
Основні переваги ГБО-4:

 • – керування роботою форсунок та подачею газового палива для кожного циліндра окремо
 • – система управления использует в работе более современный и технологически продвинутый электронный блок
 • – минимизация потери мощности двигателя – не более 2-3%
 • - Зниження витрати палива
 • – екологічність на рівні стандарту Євро-2
 • – повна відсутність неприємних бавовнів під час роботи двигуна

Особливості роботи ГБО 5 покоління

5 поколение газобаллонного оснащения для автомобилей отличается от всех предыдущих поколений своими радикальными в некотором смысле изменениями. Именно эти изменения и стали причиной повышенного внимания к моделям газового оборудования 5 поколения. Следует описать несколько наиболее отличительных особенностей ГБО 5-го поколения, по причине которых оно может рекомендоваться потребителю:
Підвищена надійність. З опису ГБО 5 покоління випливає, що воно має надшвидкісні форсунки, а також просунутий газовий блок управління, здатний автоматично коригувати впорскування газу без зміни паливної бензинової карти. Такий принцип роботи ГБО 5 покоління гарантує злагодженість роботи системи. Також завдяки йому мінімізується можливість виникнення помилок і швидкого виходу з ладу установки при несвоєчасній діагностиці або ремонті.
Повышенное удобство эксплуатации. За счет усовершенствованной конструкции обслуживание такого оснащения является крайне редким и не требует такой частой диагностики и контроля. Как задумывали сами разработчики в процессе создания таких моделей ГБО, при использовании газа для двигателя лишь малая его часть должна оставаться в детали. Большая часть топлива должна полностью сгорать.
Основные преимущества ГБО-5:

 • – еще более высокая экономия топлива
 • – возможность пуска двигателя при любой температуре без ограничений
 • – повышенные нормы экологичности
 • - Можливість автоматичного перемикання двигуна на газове або бензинове паливо

Особливості роботи ГБО 6 покоління

Принцип роботи ГБО 6 багато в чому схожий на ГБО 5 покоління:

 • – баллон ГБО доработан – в него встроен газовый насос высокого давления;
 • - З балона відходять дві магістралі: одна основна, друга - зворотна (по ній невикористаний газ повертається в балон). Матеріал магістралей – синтетичне волокно (мідь не використовується). Тиск у першій магістралі виникає в момент відкриття дверей, що дозволяє заводити машину одразу на газу;
 • - По магістралі газ надходить на бензинові форсунки. Якщо в 5-му поколінні використовувався блок клапанів з регулятором тиску та газовими форсунками, то в 6-му газ йде до блоку заміщення палива (модуль узгодження), який врізається в магістраль подачі бензину;
 • - Регулювання тиску подачі газу здійснюється бензиновим насосом високого тиску.

Основные преимущества ГБО-5:

Найважливішою перевагою є здатність рідкого газу подаватися в камеру згоряння двигуна через штатну паливну систему, включаючи бензинові форсунки.
Іншими технічними перевагами є такі:

 • - Точне дозування подачі газу завдяки його рідкому стану.
 • -бензиновая топливная система, по сути, становится универсальным оборудованием, способным работать с бензином и газом. Этот момент положительно влияет на работу форсунок.
 • – завдяки точному дозування газу забезпечується економічна витрата палива та збереження на потрібному рівні потужності двигуна.
 • - за наявності варіатора випередження запалення відбувається якісне згоряння газу і двигун здатний показати вищу потужність, ніж при роботі від бензину

ЗАЛИШИЛИСЯ ПИТАННЯ?

  Наші контакти